Promienniki Podczerwieni IR-C

Promienniki podczerwieni IR-C to innowacyjne urządzenia, które coraz częściej zastępują tradycyjne źródła ciepła. Służą do ogrzewania pomieszczeń lub przestrzeni zewnętrznych. Wykonane są z ceramiki, a dzięki emisji fal IR-C emitują wyłącznie energię cieplną w postaci długich fal podczerwonych tzw. fal IR-C, które emitują ciepło bezpośrednio na obiekty i ludzi znajdujących się w zasięgu działania. Ciepło emitowane przez tego typu promienniki jest również łagodniejsze i przyjemniejsze w odbiorze od tego emitowanego przez promienniki IR-A czy IR-B. Energia cieplna z grzejnika jest rozprowadzana przez promieniowanie, co sprawia, że promienniki podczerwieni doskonale sprawdzają się jako promienniki podczerwieni sufitowe czy ścienne. Ta unikatowa cecha pozwala na oszczędzenie powierzchni, a także ogrzewanie wybranych fragmentów pomieszczenia np. stołu, biurka czy warsztatu. Promiennik osiągają pełną moc w ciągu kilku minut, co pozwala na komfortowe użytkowanie pomieszczenia bez wcześniejszego czasochłonnego ogrzewania, co ma miejsce przy użyciu grzejników tradycyjnych np. wykorzystujących konwekcję. Ta cecha sprawia, że promienniki podczerwieni urządzenia energooszczędne. Nie do pominięcia są także zalety zdrowotne stosowania promienników podczerwieni.

Stopień ochrony IP55 pozwala pracować promiennikom w zapylonych lub wilgotnych warunkach. Dzięki tym zaletom urządzenia te sprawdzą się doskonale jako promienniki podczerwieni przemysłowe.

Brak emisji widocznych fal świetlnych oraz doskonałe zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi dają możliwość użycia promienników jako promienniki podczerwieni tarasowe. Ich praca nie zaburza dobowego rytmu zwierząt, a także urządzeń reagujących na poziom oświetlenia.

Przy wyborze i instalacji promiennika podczerwieni należy zwrócić uwagę na wiele czynników, w tym na dobór odpowiedniego typu i mocy urządzenia oraz na kroki i wskazówki związane z montażem.

Sklep moreto.pl oferuje promienniki podczerwieni IR-C, w tym HOT-TOP Silver 9832S, które są bezpiecznym i skutecznym, a także ekonomicznym i ekologicznym sposobem na ogrzewanie. 


Elektryczny Promiennik Ceramiczny HOT-TOP Czarny 3,2kW

Elektryczny Promiennik Ceramiczny HOT-TOP Czarny 3,2kW

Hot-Top to sufitowy promiennik podczerwieni ceramiczny, który dzięki emisji fal IR-C (tzw. długie fa..

2 979,00 zł Cena netto: 2 421,95 zł

Promiennik Ciepła Podczerwieni HOT-TOP Srebrny Ceramiczny 2,95kW

Promiennik Ciepła Podczerwieni HOT-TOP Srebrny Ceramiczny 2,95kW

Hot-Top Silver 9832S to ceramiczny promiennik podczerwieni. Ten model ogrzewacza ciepła ma moc 2950W..

2 859,00 zł Cena netto: 2 324,39 zł

Wyświetlono: 1 do 2 z 2 (1 stron)