Lampa Owadobójcza Rażąca CRI CRI 308A Professional

  • Producent: MO-EL
  • Model: CRI CRI 308A Professional
  • Dostępność: W magazynie
  • 1 299,00 zł

  • Cena netto: 1 056,10 zł

Lampa Owadobójcza Rażąca CRI CRI 308A włoskiej firmy MO-EL to niespotykany w innych modelach zasięg działania, zaprojektowany do użytku w szczególności w rolnictwie oraz w innych miejscach, gdzie używa się wody. Lampa jest bowiem wyposażona w urządzenie uziemiające i nie grozi porażeniem w przypadku polania jej wodą. Ta lampa na owady posiada dwie silne świetlówki UV-A o łącznej mocy 80W, które działają na obszarze nawet do 850 m2. Wyjątkowo solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność urządzenia nawet przy działaniu w niesprzyjających warunkach zewnętrznych.

Sugerowane zastosowanie: w produkcji rolniczej, powierzchnie wymagające czyszczenia wodą (pomieszczenia gospodarcze, stajnie, obory etc.), inne duże powierzchnie (hale, magazyny, fabryki), powierzchnie zewnętrzne jak np. baseny odkryte, sady, ogrody, w użytku domowym: tarasy, altany.


Lampa Owadobójcza Rażąca CRI CRI 308A to najwyższej klasy model zaprojektowany do użytku w rolnictwie oraz do innych powierzchni wymagających czyszczenia wodą. Oprócz wykorzystania w rolnictwie, ten model znakomicie się sprawdzi w zakładach produkcyjnych, fabrykach, na działkach, w sadach, otwartych basenach ale również na tarasach czy w altanach.

Wyjątkowo solidna konstrukcja zapewnia długotrwałą żywotność tej lampy na owady nawet w przypadku działania w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Zewnętrzna kratka jest pokryta cynkiem i wyposażona jest w urządzenie uziemiające - w przypadku rozlania wody lub innego płynu na lampę zapobiega to porażeniu prądem osoby która spowodowała rozlanie. W przypadku natomiast gdy potrzebne jest usunięcie kratki zewnętrznej a nie zostanie wyłączona z prądu, wyłącznik bezpieczeństwa automatycznie odcina prąd z kratki wewnętrznej.

Ten model lampy owadobójczej posiada dwie świetlówki UV-A o mocy 40W każda, które generują światło o mocy 80W i operują w promieniu 15-18 metrów, zatem swoim zasięgiem pokrywają nawet 850 m2. Uchwyty świetlówek są bardzo szczelne co zapobiega nadmiarowi zanieczyszczeń, które mogłyby utrudniać działanie świetlówek UV-A. Dla prawidłowego działania świetlówki należy wymieniać ją co rok. Model jest w pełni bezpieczny i higieniczny, posiada stopień ochrony przed wodą i wilgocią IPX 4, co oznacza, że może stać nawet na deszczu.

Prąd zmienny jak i wysokie napięcie wyładowania kratki wewnętrznej (5000V) powoduje, iż pozostaje ona czysta bowiem nie pozostają na niej fragmenty owadów. Ma to o tyle znaczenie, że w lampach owadobójczych gorszej jakości, w których kratka wewnętrzna ma słabsze napięcie wyładowania a prąd w niej płynący jest stały, fragmenty owadów zostają na ruszcie. W takich lampach kratka wewnętrzna przyciąga w niektórych miejscach owady bardziej niż w pozostałych a przez to fragmentuje złapane owady. W lampie na owady CRI CRI 308A zjawisko to nie występuje. Natomiast kratka zewnętrzna, wykonana ze stali galwanizowanej chroni przed złą pogodą oraz przed brudem i wilgocią. Lampa owadobójcza CRI CRI 308A jest zrobiona z materiałów zapobiegających uszkodzeniu w przypadku wystąpienia zwarcia, odpornych na wysokie temperatury a także na działanie promieni UV. Budowa lampy zapobiega możliwości jakiegokolwiek kontaktu z elementami elektrycznymi lampy, co jest szczególnie ważne gdy w otoczeniu są dzieci lub zwierzęta domowe.

Zasada działania lamp owadobójczych CRI CRI jest bardzo prosta: lampa przyciąga owady latające promieniami ultrafioletowymi a następnie eliminuje poprzez kontakt z kratką elektryczną znajdującą się wewnątrz urządzenia. Dno lampy jest jednocześnie pojemniczkiem na martwe owady. Z łatwością można je zdjąć i oczyścić, ale lampa może również działać bez tego pojemniczka - wtedy owady spadają bezpośrednio na ziemię.

Dane techniczne
Wymiary 685x200x380 mm (h)
Waga 8,6 Kg
Zasilanie 230V~50 Hz
Całkowity pobór mocy 95W
Stopień ochrony przed wodą IPX4
Zakres działania liniowy 15-18m
Pole działania w m2 700-850m2
Świetlówka 2x40W Sylvania
Żywotność świetlówki 2000h
Napięcie wyładowania 5000V
Certyfikat IPX4, IMQ, CE
Producent MO-EL
Gwarancja 24 miesiące
W zestawie Lampa owadobójcza, świetlówki UV-A - 2 szt., instrukcja w języku polskim

Produkty powiązane

Lampa Rażąca GEKO 7298 Professional

Lampa Rażąca GEKO 7298 Professional

Lampa Owadobójcza Rażąca GEKO 7298 Professional to produkt włoskiej firmy MO-EL. Jest to jedna z n..

1 035,00 zł Cena netto: 841,46 zł

Lampa Rażąca CRI CRI 308E Professional

Lampa Rażąca CRI CRI 308E Professional

Lampa na Owady Rażąca CRI CRI 308E Professional włoskiej firmy MO-EL to jeden z najmocniejszych mo..

1 476,07 zł Cena netto: 1 200,06 zł

Świetlówka Owadobójcza UV-A F40W T12 24''

Świetlówka Owadobójcza UV-A F40W T12 24''

Świetlówka T12 Blacklight BL368 24'' to produkt renomowanej firmy Sylvania wyprodukowany w Niemczech..

38,90 zł Cena netto: 31,63 zł

Tagi: lampa owadobójcza, MO-EL, IPX4

Copyright © 2024 | Oparte na OpenCart | Realizacja APISOFT