Lampa Rażąca CRI CRI 307A Professional

  • Producent: MO-EL
  • Model: 307A
  • Dostępność: W magazynie
  • 1 219,00 zł

  • Cena netto: 991,06 zł

Lampa Owadobójcza Rażąca CRI CRI 307A Professional włoskiej firmy MO-EL to niezawodne urządzenie przeznaczone do zwalczania owadów w rolnictwie oraz w innych miejscach, które wymagają zapewnienia przestrzeni bez uciążliwych owadów. Lampa na owady jest wyposażona w urządzenie uziemiające i nie grozi porażeniem w przypadku oblania jej wodą lub innym płynem. To urządzenie posiada dwie silne świetlówki UV-A o łącznej mocy 40W, które działają na obszarze ok. 430 m² (12-15 m w działaniu liniowym). Wyjątkowo solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność lampy, nawet w ekstremalnych warunkach zewnętrznych.

Sugerowane zastosowanie: w produkcji rolniczej, powierzchnie wymagające czyszczenia wodą (pomieszczenia gospodarcze, stajnie, obory etc.), sady, ogrody, duże powierzchnie (supermarkety, fabryki, hale magazynowe) inne powierzchnie zewnętrzne jak np. baseny odkryte, tarasy, altany.Lampa Owadobójcza Rażąca CRI CRI 307A to najwyższej klasy model w pełni profesjonalny z przeznaczeniem do użytku w rolnictwie oraz do innych powierzchni wymagających czyszczenia wodą. Oprócz wykorzystania w rolnictwie, ten model znakomicie się sprawdzi w zakładach produkcyjnych, fabrykach, na działkach, w sadach, otwartych basenach ale również na tarasach czy w altanach.

Wyjątkowo solidna konstrukcja zapewnia długotrwałą żywotność tej lampy na owady nawet w przypadku działania w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Zewnętrzna kratka jest pokryta cynkiem i wyposażona jest w urządzenie uziemiające - w przypadku rozlania wody lub innego płynu na lampę zapobiega to porażeniu prądem osoby która spowodowała rozlanie. W przypadku natomiast gdy potrzebne jest usunięcie kratki zewnętrznej a nie zostanie wyłączona z prądu, wyłącznik bezpieczeństwa automatycznie odcina prąd z kratki wewnętrznej.

Ten model lampy owadobójczej posiada dwie świetlówki UV-A o mocy 20W każda, które generują światło o mocy 40W i operują w promieniu 12-15 metrów, zatem swoim zasięgiem pokrywają nawet 430 m2. Uchwyty świetlówek są bardzo szczelne co zapobiega nadmiarowi zanieczyszczeń, które mogłyby utrudniać działanie świetlówek UV-A. Dla prawidłowego działania świetlówki należy wymieniać ją co rok. Model jest w pełni bezpieczny i higieniczny, posiada stopień ochrony przed wodą i wilgocią IPX 4, co chroni go przez opadami atmosferycznymi, polaniem wodą i wilgotnym środowiskiem.

Prąd zmienny jak i wysokie napięcie wyładowania kratki wewnętrznej (5000V) powoduje, iż pozostaje ona czysta bowiem nie pozostają na niej fragmenty owadów. Ma to o tyle znaczenie, że w lampach owadobójczych gorszej jakości, w których kratka wewnętrzna ma słabsze napięcie wyładowania a prąd w niej płynący jest stały, fragmenty owadów zostają na ruszcie. W takich lampach kratka wewnętrzna przyciąga w niektórych miejscach owady bardziej niż w pozostałych a przez to fragmentuje złapane owady. W lampie na owady CRI CRI 307A zjawisko to nie występuje. Natomiast kratka zewnętrzna, wykonana ze stali galwanizowanej chroni przed złą pogodą oraz przed brudem i wilgocią. Lampa owadobójcza CRI CRI 307A jest zrobiona z materiałów zapobiegających uszkodzeniu w przypadku wystąpienia zwarcia, odpornych na wysokie temperatury a także na działanie promieni UV. Budowa lampy zapobiega możliwości jakiegokolwiek kontaktu z elementami elektrycznymi lampy, co jest szczególnie ważne gdy w otoczeniu są dzieci lub zwierzęta domowe.

Zasada działania lamp owadobójczych CRI CRI jest bardzo prosta: lampa przyciąga owady latające promieniami ultrafioletowymi, a następnie eliminuje poprzez kontakt z kratką elektryczną znajdującą się wewnątrz urządzenia. Dno lampy jest jednocześnie pojemniczkiem na martwe owady. Z łatwością można je zdjąć i oczyścić, ale lampa może również działać bez tego pojemniczka - wtedy owady spadają bezpośrednio na ziemię.

Dane techniczne
Wymiary 685x200x380 mm (h)
Waga 8 kg
Zasilanie 230V/50Hz
Całkowity pobór mocy 65W
Stopień ochrony przed wodą IPX4
Zakres działania liniowy 12-15m
Pole działania w m2 430
Świetlówka 2x20W UV-A Aktyniczna Sylvania
Żywotność świetlówki 3000h
Materiał ABS/elementy ze stali ocynkowanej/galwanizowanej
Napięcie wyładowania 5000V
Certyfikat IPX4, IMQ, CE
Producent MO-EL
Gwarancja 24 miesiące
Miejsce produkcji Włochy

Tagi: lampa owadobójcza, MO-EL, IPX4

Copyright © 2024 | Oparte na OpenCart | Realizacja APISOFT